ucuz düğün davetiyesi

Ucuz Düğün Davetiyesi Nereden Alınır? Kime Yaptırmalı?

Düğün, zaten başlı başına meşakkatli bir olaydır. Sadece stresi bile insanı bunaltmaya yetebilir. Sevgili olduğunuz yani flört ettiğiniz kişiyle mutlu ve sakin bir ortamınız varken evlilik kararı aldıysanız, durumlar biraz daha değişiyor. İki tarafta stres ve sorunlar ile karşılaşabiliyor. Bu sorunlardan birisi maddiyat. Ülkemizde ne yazık ki düğün yapmak, aileler tarafınca baskı ve para demek. Oğullarına ve kızlarına en iyisini yapmak için ellerinden geleni yapan ailelerimiz, maddiyat kısmında takılı kalıyor. Tabii bununla beraber stres ve telaş da başlamış oluyor. Böyle durumlarda aileler ucuz yolları aramaya başlıyorlar. Ev eşyaları, nişan mekanları, nişan yüzüğü, damatlık ve gelinlik derken masraflar uzayıp gidiyor. Bunlar pahalı olan ve aileleri zora sokan birkaç örnekti. Bu örneklerin arasında düğün davetiyesi de yer alıyor. Genellikle düğün davetiyelerinin masrafı 500 TL ile 1000 TL arasında değişebiliyor. Ancak bu miktarlar bile aileler için zor geliyor. Aileler de haklı olarak en ucuz fiyatları tercih ediyorlar. En ucuz fiyatları seçerken de kaliteye de önem vermek zorundalar. Mesela, ev eşyası aldınız diyelim. Çocuklarınız bu ev eşyasını senelerce kullanmak istiyor, ancak sizin zamanında ucuz diye aldığınız koltuk, birkaç kez üzerine oturulmasıyla kırılabilir. Evet, düğün davetiyeleri için bu pek önemli olmayabilir. Sonuçta bir kez kullanıyorsunuz. Ancak bizler Maatbaagram olarak fiyat/performans oranında en iyi düğün davetiyelerini hazırlıyoruz. Peki, ucuz düğün davetiyesi nereden alınır sorusuna gelin cevap verelim.

UCUZ DÜĞÜN DAVETİYESİ NEREDEN ALINIR?

Ucuzluk, insanoğlunun en sevdiği şeylerden birisi. Bir ürünü veya hizmeti satın alırken kimse çok para vermek istemez. Bundan ötürü ucuz veya indirimli olan her şeye karşı ayrı bir zaafımız var. Hele ki başınızda koskocaman bir düğün masrafı varsa, bu zaaf gitgide katlanıyor. Düğün işi, sabır ve özveri gerektiren bir iş. Ayrıca da para gerektiriyor. Oraya, buraya para vereceğim derken kendinizi bir bataklığın içinde bulabilirsiniz. Bizler de, sizlerin yükünü bir nebze azaltmak bu tarz bir yazı hazırlamak istedik. Umarım amacımıza ulaşmış ve sizlerin yükünü azaltabilmişizdir. Ucuz düğün davetiyesi konusuna geçmeden önce düğün davetiyesi hakkında konuşalım.

Düğün davetiyeleri, düğün için hazırlık yapılırken davetlileri çağırmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem çok uzun senelerden beri bu şekilde devam etmektedir. 2000 yılından önce daha sade ve ucuz davetiyeler kullanılırken şuan da çok cafcaflı ve pahalı davetiyeler kullanılıyor. Eskiden evlenecek olan çiftler Matbaaya gider, oradan bir katalog seçerler ve sonrasında bastırırlardı. Zaten o zamanlar için çok fazla düğün davetiyesi modeli olmazdı. Seçenekler az olduğundan karar kısmı da bir o kadar hızlı olurdu. Sadece yazı içerdiklerinden dolayı anında basılıp, davetlilere gönderilebiliyordu. Ancak şimdi öyle mi? 2000 yılından sonra teknolojinin de gelişmesiyle düğün davetiyeleri çok farklı modeller kazandı. Birbirinden farklı ve sınırsız sayıda modeller çoğaldı. Bu şekilde çiftler birçok seçenek içerisinden beğendiklerini satın alabiliyor ve davetlilerine en güzel davetiyeleri verebiliyorlar. Ayrıca günümüz teknolojisinin bize kazandırmış olduğu en büyük nimetlerden olan internet’i kullanarak online olarak sipariş verilebilir. İnternette bulunan firmaların kataloglarını inceleyerek kurumsal firmaların düğün davetiyelerinden satın alabilirsiniz. Benim sizlere verebileceğim en büyük tavsiye, Matbaagram gibi kurumsal firmalar ile çalışmanız olacaktır. Bu tür kurumsal firmalar, sizlere farklı çeşitte modeller sunabilmekte hatta özel tasarımlar yapabilmektedir. Çiftlerin genellikle tercih ettiği bu kurumsal firmaları sizlerde tercih edebilirsiniz. Şehrinizde düğün davetiyesi tasarlayan kurumsal firmalar varsa onlar ile görüşebilir, fiyat hakkında karşılaştırma yapabilirsiniz. Yaptığınız karşılaştırmalar sonucunda fiyat/performans oranında en iyi davetiye modelini seçip, hazırlanma aşamasına geçebilirsiniz. Ama diyorsanız ”ben öyle sokak sokak gezemem” diye bu tür kurumsal firmaların internette satışları da bulunmaktadır. Web sitelerini ziyaret ederek online şekilde alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Henüz bizim düğün davetiyesi sayfamızı incelemediniz mi? Buraya tıklayarak istediğiniz modeli seçebilir ve siparişi oluşturabilirsiniz. Sonuçta internet ve teknoloji çağında yaşıyoruz öyle değil mi? Nimetlerinden faydalanmak bizim de hakkımız.

DÜĞÜN DAVETİYESİNİ KİME YAPTIRMALI?

Düğün davetiyesi kime yaptırmalı sorusuna bizim verebileceğimiz en net cevap, bizler gibi kurumsal firmalara yaptırmanız olacaktır. Haliyle düğün gibi olaylar hayatımızın en önemli olayları ve bundan dolayı tabii ki ayrıntılara dikkat etmemiz gerekiyor. Sonuçta düğün davetiyesi deyip geçmemeli yaptıracağımız firmalara da dikkat etmeliyiz. İleride eşiniz ile düğün davetiyesine bakıp duygulanmalı ve düğününüz hakkında konuşmalısınız. Yani ileride keşkelere kapılmamak adına kaliteli bir düğün davetiyesi yaptırmanızı öneririz. Kalite için fiyatları çok abartmadan hareket etmeniz gerekiyor. Bunun için piyasayı iyi araştırmalı ve ona göre bir firma ile anlaşmalısınız. Anlaştığınız firmanın önceki işlerine bakarak daha fazla konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Firmalarda aramanız gereken bir kaç özellik şu şekilde; kaç yıldır bu işi yapıyorlar, önceki müşterilerin memnuniyeti, kurumsal bir firma mı?(web sitesi, iletişim gibi özelliklere sahip mi?) ücretler ve davetiye tasarımları bir firmada aramanız gereken özelliklerdendir. Peki, bizim firmamız bu özelliklere uyum sağlıyor mu? Gelin birlikte cevaplayalım.
Kaç yıldan beri bu işi yapıyoruz? 2003’den bu yana
Önceki müşterilerimiz bizden memnun mu? Onu bize değil, müşterilerimize sormalısınız. Onlar size gereken cevabı vereceklerdir.
Kurumsal bir firma mıyız? Evet, Matbaagram.com adında sitemiz ve bir çok iletişim yolumuz bulunmaktadır.
Ücretlerimiz neler? Türkiye’nin en ucuz düğün davetiyesi modellerini elimizde bulundurmaktayız.

Yayım tarihi
Uncategorized olarak sınıflandırılmış

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir